czwartek, 20 lutego 2020

Zapiski nałogowego czytacza - Niedorajda, Michał Rusinek

W ostatnich dniach nurtuje mnie wiele pytań. 
Jak zrzucić dziesięć kilo w trzy tygodnie? Jak przestawić rozleniwiony bardzo długim urlopem organizm w tryb pełnoetatowej pracy? Jak szybko zapamiętać  wszystkie przepisy prawa oświatowego? Jak ugotować dwudaniowy obiad w piętnaście minut? Jak zaoszczędzić na paliwie? Jak ominąć remontowany odcinek drogi nie wydłużając czasu dojazdu do pracy? Jak znaleźć  czas na robienie tego, co się kocha, gdy trzeba robić zbyt dużo rzeczy, których się nie lubi? No i oczywiście pytanie najważniejsze: jak utrzymać się w pierwszej dziesiątce konkursu Brakującej litery?
Nie chcąc być dłużej taką niedorajdą sięgnęłam po zbiór felietonów Michała Rusinka. Czy uzyskałam odpowiedzi na swoje pytania? Częściowo tak, albowiem rozdział "Jak przetrwać" zawiera obszerny  zestaw porad na ewentualność zetknięcia się z każdym rodzajem katastrofy. Na pozostałe pytania nie uzyskałam odpowiedzi, jednak pojawiły się przede mną nowe perspektywy. Zastanawiam się teraz, czy zostać paryżanką czy te kilka dni, które mi zostały poświęcić na zdobywanie nowych kwalifikacji zawodowych i nauczyć się, np. jak tatuować? Natomiast rozdział "Jak zostać pisarzem" serdecznie polecam wszystkim, którzy zaczynają przygodę z pisaniem. Wybór porad jakiego dokonał autor jest obszerny i rzetelny. Chociaż kąśliwą uwagę, co do pozostawiania w tychże poradnikach sporej ilości miejsca na kolorowanki uważam za krzywdzącą. Miejsce na  swobodne gryzmoły jest bowiem tym, czego początkujący pisarz potrzebuje najbardziej. Osobiście uważam, że sprzedawanie tego rodzaju poradników bez zestawu kolorowych kredek jest błędem. 
No, a teraz to ja się zabieram za pisanie poradnika z odpowiedziami na wszystkie postawione wyżej pytania. Możecie już dokonywać przedpłat.


Konkurs Brakującej litery na najlepszą niezależną książkę roku 2019 trwa. "Dwie kostki cukru" dzielnie trzymają się w pierwszej dziesiątce i być może utrzymają się jeszcze do końca lutego, jeśli i ty zagłosujesz. Możesz to zrobić klikając w ten link http://brakujaca-litera.pl/glosowanie-na-2019/
 

6 komentarzy:

 1. Super! Trzymaj fason Karolko, życzę Ci abyś nadal utrzymała się w pierwszej dziesiątce i weszła do kolejnego etapu! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Aniu! Ja za ciebie też trzymam kciuki. Nie poddawaj się! "Na krawędzi uczuć" ma mój głos :)

   Usuń
 2. Podoba mi się okładka tej książki i Twoja recenzja. Jednak nie wiem, czy bym przebrnęła przez środek czyli to coś pomiędzy ilustracjami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przebrnęłabyś, bo to jest lektura lekka, przyjemna i pełna humoru.

   Usuń
 3. Świetnie napisane! Zachęciłaś mnie do lektury. I czekam na ten poradnik Twego autorstwa. Koniecznie z kredkami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lekturę "Niedorajdy" polecam serdecznie. Czytając uśmiałam się jak norka!

   Usuń